Haberler

July 16, 2020

R032 Projesinin Başarılı Deniz Denemesi

4 Temmuz'da, Puyi'nin Güneydoğu Asya'dan ünlü bir konteyner sahibine sağladığı 8. scrubber güçlendirme projesi olan R032 projesi, deniz denemesini başarıyla geçti.Gemi, NK tarafından sınıflandırılan, U tipi yıkayıcı ile güçlendirilmiş 2378TEU'luk bir konteyner gemisi.

 

COVID-19 salgınının neden olduğu küresel ekonomik durgunluk nedeniyle yıkayıcıların olasılığı hakkında birçok şüphe olsa da, Taiwan Evergreen Marine Corp. hala temizleyiciler için büyük bir güven ifade ediyor:

Aşağıdaki eworldship.com'dan bir alıntıdır:

Düşen petrol fiyatlarının neden olduğu HSFO ve VLSFO arasındaki daralan fiyat farkı, EGCS'nin maliyet etkinliğini önemli ölçüde etkiledi.Ancak, Taiwan Evergreen Marine Corp. temizleyiciler konusunda iyimser olmaya devam ediyor ve fiyat dağılımı makul bir düzeye döndüğünde temizleyicilerin yatırım getirisinin kademeli olarak artacağını tahmin ediyor.

Son zamanlarda Evergreen Marine Corp. Başkanı Zhang Zhengyong, COVID-19 krizine göre Brent ham petrolünün fiyatının 20 Şubat'ta varil başına 53.88 $ 'dan 8 Haziran'da 40.80 $' a düştüğünü belirtti. % 24;aynı zamanda, VLSFO'nun fiyatı ton başına 495 $ 'dan ton başına 305 $' a düşerken,% 38'lik bir düşüşle.Sonuç olarak, nakliye şirketlerinin akaryakıt maliyetleri geçen yılın aynı dönemine göre önemli ölçüde azaldı ve salgının nakliye piyasası üzerindeki olumsuz etkisini hafifletti.

Şu anda, Evergreen'in filolarının yaklaşık% 40'ı yıkayıcılarla kuruludur.Ürünlerin, HSFO ile VLSFO arasında 200-300 ABD doları fiyat farkı ile salgın salgınından önce önemli ölçüde maliyet etkinliği sağlaması bekleniyordu.Bununla birlikte, temizleyicilerin ROI'si mevcut fiyat seviyesinin altında büyük ölçüde azalır.

Yine de Zhang, krizden sonra uluslararası ticaretin artacağını ve HSFO ile VLSFO arasındaki fiyat dağılımının kademeli olarak makul bir seviyeye döneceğini ve sonuç olarak temizleyicilerin ekonomik faydalarının beklenen seviyeye döneceğini vurguladı.

Şu anda, salgının belirsizliği nedeniyle Evergreen, proaktif olarak operasyonel sermayeyi zenginleştirmek ve dağıtmak ve böylece müşteri güvenini korumak için finans kuruluşlarından 8 milyar NTD (yaklaşık 1.921 milyar RMB) tutarında iki yıllık kredi başvurusunda bulundu.

"Altı istikrar" ve "altı menkul kıymet" politikasının uygulanmasıyla Çin ekonomisi kademeli olarak toparlanacak ve gelişecek, bu da küresel denizcilik endüstrisinin canlanmasını destekleyecektir.Önemli deniz egzoz gazı temizleme cihazları olarak yıkayıcıların da yeni fırsatlar başlatacağına inanıyoruz.

 

hakkında en son şirket haberleri R032 Projesinin Başarılı Deniz Denemesi  0

 

 

İletişim bilgileri